خانه / مقالات رایگان / هدف گذاری و رسیدن به موفقیت به روش بروس لی!
هدف گذاری و رسیدن به موفقیت به روش بروس لی!
هدف گذاری و رسیدن به موفقیت به روش بروس لی!

هدف گذاری و رسیدن به موفقیت به روش بروس لی!

هدف گذاری و رسیدن به موفقیت به روش بروس لی!

راز زندگی بروس لی چیه و چه چیزی باعث شد که یک مرد لاغر آسیایی در سال 1969، با یک صدای زیر و نازک و زنانه به یکی از پرنفوذترین و موفق ترین شخصیت‌های قرن بیستم تبدیل بشه؟توی این مقاله با عنوان هدف گذاری و رسیدن به موفقیت به مهم ترین عاملی که باعث شد یک جوان لاغر رو به اوج قله های موفقیت و ثروت و شهرت برسونه میپردازم.

دوست خوبم حتما شنیدی که میگن کم رنگ ترین جوهرها از قویترین حافظه ها ماندگارتر است.امروز میخام توجه شما رو به یه نامه بسیار جالب جلب کنم که ستاره شرقی هنرهای رزمی برووس لی در سال ۱۹۷۰ برای خودش نوشته و توی متن این نامه به خودش قول داده که در طی ۱۰ سال تبدیل به ستاره هنرهای رزمی در هالیوود بشه و در واقع شرط رسیدن به موفقیت رو توی این نامه مشخص کرده.جالبه که بدونید این نامه در روزهایی نوشته شده که برای این استاد هنرهای رزمی پر از رنج و مشقت بوده و هیچ روزنه امیدی براش پیدا نبوده!

بروس لی بهترین رزمی کاری که تا حالا به دنیا آمده ، ظاهرا قدرت واضح هدف گذاری و رسیدن به موفقیت خبر داشته و از این تکنیک طلایی که همون هدف گذاری و رسیدن به موفقیت هستش در رسیدن به موفقیت و ثروت استفاده کرده.

قسمتی از متن نامه به این شرح هستش:

من، بروس لی، اولین ستاره‌ی شرقی در ایالات متحده خواهم بود که بیشترین دستمزد را دریافت می‌کند. در عوض، هیجان‌انگیزترین و باکیفیت‌ترین اجرایی که در ظرفیت یک بازیگر است را ارائه می‌دهم. این فرآیند از سال ۱۹۷۰ شروع می‌شود، به شهرتی جهانی دست خواهم یافت و تا آخر سال ۱۹۸۰ ثروت من ۱۰ میلیون دلار خواهد بود. طوری زندگی خواهم کرد که لذت ببرم و به هماهنگی درونی و شادی دست یابم.

اما متأسفانه همین طور که میدونید برووس لی در حین دوبله‌ی فیلم « اژدها وارد می‌شود » فوت کرد.

به گواه این نامه بروس لی تصمیم داشته که در طول ۱۰ سال به تمام اهداف خود دست پیدا کنه و در واقع یه برنامه ۱۰ ساله برای رسیدن به اهدافش داشته ولی در کمال تعجب قبل از فوت خودش به تمام رؤیاهای خودش رسیده بود!!!!

دوست خوبم وقتی ما هدفگذاری میکنیم و اهداف زندگی خودمون رو روی کاغذ مینویسیم در واقع کائنات رو نسبت به هدف خودمون اگاه میکنیم و از اینجاست که توسط کائنات جدی قلمداد میشیم و همه اسباب و امکانات از منابعی که هرگز فکرشو نمیکردیم و در اختیار خداوند رحمان هست در اختیار ما قرار میگیره و با سرعت به سمت براورده شدن اون هدف حرکت میکنیم.

این استاد هنرهای رزمی در شرایطی این نامه رو نوشت که نه نیروی هدایتگر خاصی داشت و نه مربی پیش کسوتی که بهش انگیزه بده و نه حتی دوست و آشنایی داشت که اون رو با دنیای سینما اشنا کنه. این نامه‌ی بروس لی مثالی روشن از توجه به انگیزه درونی برای افرادیه که هیچ مربی یا نیروی هدایتگر خاصی ندارند ولی به موفقیت خودشون ایمان دارند و در جهت اون هدف گام برمیدارند.

وقتشه که شما هم وقت بگذارید و برای خودتون نامه‌ای بنویسید و تمام اهداف و رؤیاهایی رو که دوست دارید در زندگی به اون‌ها برسید رو توی این نامه ذکر کنید. وقتی در مسیر رسیدن به اهداف خودتون  با موانع و سختی‌های مختلف روبرو شدید، دیگه هیچ ‌چیز نمیتونه شما را از حرکت به سمت موفقیت و کسب پیروزی منحرف کنه چرا که شوق رسیدن به موفقیت در شما از ترس شکست خوردن بیشتره و همین شوق و اشتیاق باعث میشه هر روز به هدف خودتون نزدیک تر بشید و به موفقیت برسید.

همین حالا نامه‌ی خودتون رو بنویسید، اهداف خودتون رو تعیین کنید و شروع کنید چون همان‌طور که بروس لی در تصویر این مقاله گفته :

“اگر زیاد راجع به چیزی فکر کنید، هیچ وقت انجامش نمی‌دهید.”

 

اگه هنوز نحوه صحیح هدف گذاری و رسیدن به موفقیت آشنایی ندارید این مقاله رو که بزبون خیلی خودمونی نوشته شده رو از دست ندید!

پایان مقاله هدف گذاری و رسیدن به موفقیت

شاد و ثروتمند باشید

درباره‌ی مدیر سایت

مدیر سایت
همیشه ارزو داشتم یک منبع خوب برای آموزش تکنیک های رسیدن به موفقیت و جذب ثروت می بود تا علاوه بر دستیابی سریع به موفقیت و ثروت از آموزشهای اون بهره می بردم.آن آرزو اکنون "ثروتمندی دات کام" نام دارد. حمیدرضا شهریاری مدیر سایت ثروتمندی دات کام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *