رسیدن به موفقیت با قانون دانه…وقتی یه درخت سیب رو توی فصل میوه نگاه می کنیم تعداد زیادی میوه می بینیم که در داخل هر کدامشون  تعدادی دانه وجود داره. و اگر دقت کنیم به عدد شگفت انگیزی می رسیم. دوست خوبم تا حالا دقت کردی چرا در داخل هر سیب فقط یک دانه نیست؟ من فکر می کنم طبیعت برای ما درس بزرگی داره. خداوند رحمن توی هر سیب بیشتر از یک دانه قرار داده چون همه اون دانه ها فرصت رشد کردن و تبدیل شدن به درخت رو ندارند.

اما قانون دانه چه چیزی به ما میخاد یاداوری کنه؟ این قانون میگه اگر واقعا از ته دل می خوای چیزی رو  بدست بیاری و به موفقیت برسی باید بیشتر از یک بار برای بدست آوردن اون هدف تلاش کنی. ما باید ۵ جفت کفش رو امتحان کنیم تا کفش مناسب و راحت خودمون رو پیدا کنیم. برای پیدا کردن یه شغل ساده باید دهها بار  رزومه ( سوابق کاری ) بفرستیم تا منجر به یک مصاحبه شغلی بشه. بهترین دوست خودمون رو  بعد از ملاقات هزاران نفر انتخاب کردیم.برای انتخاب همسر ایندمون بارها و بارها به خاستگاری میریم و نهایتا اون رو انتخاب میکینم.

رسیدن به موفقیت در زندگی با استفاده از قانون دانه

 برای بدست آوردن موفقیت در زندگی مجبوریم بیش از یک بار سعی و تلاش کنیم. فرقی نمیکنه که این موفقیت میخاد در زمینه مالی باشه یا ازدواج یا قبولی توی رشته دلخواهتون یا پیدا کردن شغل رویایی خودتون.

دوست خوبم چند بار برات اتفاق افتاده که یه هدفی داشتی و بعد از اینکه یک یا دو بار برای رسیدن بهش تلاش کردی و شکست خوردی هدفتو کلا از یاد بردی؟

فقط یک بار تجربه شکست عشقی خوردن و برای همیشه تصمیم گرفتن تا تنها زندگی کنند..

فقط یک هفته یک رژیم غذایی خاص رو رعایت می کنند بعد رهاش میکنن و به همه رژیم های دنیا بدبین میشن…

دوست خوبم طبق قانون دانه باید برای رسیدن به هدفمون بیش از یک دفعه تلاش کرد.احتمال رسیدن به هدف در تلاش اول تقریبا نزدیک به صفره.

دوست خوبم متاسفانه هیچ اسانسوری وجود نداره که دکمشو بزنیم و ما رو مستقیم و براحتی به طبقه آخر و موفقیت کامل برسونه.باید تموم پله ها طی بشه دونه به دونه.

دوست خوبم یادت بمونه :”پنیر مفت فقط توی تله پیدا میشه”

دنبال روشهای یکشبه به موفقیت رسیدن نباش.رمز پیروزی و رسیدن و موفقیت اینه که هدفی رو بی وقفه دنبال کنی و توی هیچ شرایطی کوتاه نیای تا به موفقیت برسی.

از یکی از اعضای تیم مجارستان که تیمش برنده مسابقات فوتبال شد پرسیدند که علت موفقیتش جی بوده؟پاسخ داد:

“یا دارم فوتبال بازی می کنم ، یا دارم راجبش صحبت میکنم و زمان هایی که راجبش صحبت نمیکنم ، دارم راجب فوتبال فکر میکنم”

دوست خوبم اجازه نده با یکبار شکست خوردن دید تو نسبت به کل دنیا عوض بشه.با یکبار شکست ایمانتو از دست نده.از شانس دوم خودت استفاده کن.ولی قول بده دفعه دوم از دفعه اول بهتر شکست بخوری.اگه قراره بار سوم برای رسیدن به هدفت تلاش کن قول بده از دفعه دوم بهتر باشی و سختتر شکست بخوری.

دوست خوبم شکست نقطه مقابل موفقیت نیست.بلکه شکست جزئی از موفقیت هست.

افراد موفق بیشتر از بقیه افراد شکست خوردن ولی هر بار بلند شدند لباسهاشونو تکوندن و دوباره و دوباره ادامه دادن تا به چیزی که می خوان برسن. علت اینکه افراد موفق بیشتر شکست می خورن این است که بیش از افراد عادی تلاش می کنند و راه های متنوع تری رو امتحان می کنن و دونه های بیشتری می کارن…

از قانون دانه چه چیزی میتونیم یاد بگیریم؟بدون کاشت دونه نمی تونیم انتظار چیدن میوه را داشته باشیم. بعد از کاشت به آبیاری، کود دهی، سم پاشی و… نیاز هست. یعنی باید ابتدا تلاش بکنیم و بعدش صبور بود و منتظر به ثمر نشستن گیاه موفقیت بود.

صبر یک مزیت بسیار مهم برای هر کسی توی زندگی هستش ولی متاسفانه افراد بسیاری این خصلت مفید را فراموش کردن. همه می خوان یک شبه پولدار بشن. ولی حقیقت غیر از اینه و به ندرت چنین اتفاقی می افته.دوست خوبم کسایی که توی زندگی موفق شدن و سری تو سرا بلند کردن اهل تلاش و سماجت بودند.چرا فکر میکنیم با یه بار شکست دیگه به هدفمون نمیرسیم؟با یکبار شکست مالی کلا دور همه فعالیت های اقتصادی رو خط میکشیم؟

رسیدن به موفقیت در زندگی با استفاده از قانون دانه

اجازه بده کلام پایانی خودم رو با نوشتن از گیاه بامبو تموم کنم.

بامبو گیاهیه  که ۳ سال طول می کشه تا شروع به رشد کنه. توی سه سال اول فقط ریشه های بامبو رشد می کنه و داره خودشو آماده می کنه و هیچ خبری از رشد و نمو این گیاه نیست.همه فکر میکنن دیگه این گیاه رشدی نخواهد کرد.تا اینکه در پایان سال سوم بامبو جوانه میزنه و در عرض ۶ ماه ارتفاعش به ۲۷ متر میرسه!!!!!

بلندترین ارتفاعی که یک درخت میتونه بهش برسه…بله دوست من تلاش ۳ ساله بامبو جواب داد و به بلندترین درخت اون ناحیه تبدیل شد.

از تو دوست خوبم میخام که به خودت تعهد بدی که تا به هدفت نرسیدی هرگز دست از تلاش برنداری و هرگز دچار سستی و ناامیدی نشی.یادت بمونه:”موفقیت تکرار لجوجانه کارهای سادست…”

رسیدن به موفقیت در زندگی با استفاده از قانون دانه

شاد و ثروتمند باشید

حمیدرضا شهریاری